Czego się nauczyć

AT

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
24
Chcę stworzyć swój program i przeczytałem już setki poradników ale wszędzie są gotowe programy a nigdzie nie ma czego się nauczyć żeby pisać własne programy np. jeżeli mam instalowanie w np. fifie to nacisnę next i mi sie ładuje a to muszę do butona wpisać dany text i skąd ten text sie bierze??


proszę napisać choćby krótko jakich języków sie nauczyć jak np. html
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
To zależy od Ciebie jakich się chcesz nauczyć. Zaglądnij na 4programmers.net
 

AT

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
24
hmm

no właśnie tam tez byłem ale nigdzie nie pisze jakiego języka się nauczyć czy c++ czy php czy czego
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
witam

to jaki jezyk wybrac nie zalezy chyba od naszych porad tylko od Ciebie i tego co chcesz osiagnac , co programowac

chcesz byc webmasterem to html , phpy i inne takie...
chcesz pisac programy pod windows i nie tylko , jakies okienka tez czy cos , to np. C++ , DELPHI , JAVA , kazdy ma plusy i minusy , ale tak naprawde najwiecej zalezy od programisty
poczytaj sobie na googlach , oceń jezyki albo zobacz jak oceniają je inni , a najlepiej ucz sie tego ktory zna dobrze Twoj kolega
smile.gif


//edit
ucz sie C++ JAVy lub ewentualnie DELPHI , reszta to strata czasu
smile.gif


powodzenia
 

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Pocztyaj dokladnie o object inspector i prponuje ci poczyac jakis faq na temat kodu ale musisz pomyslec co ten program ma czynic itp musisz miec odpowiedznie komponenty to nie takie łatwe ci powiem czytaj szukaj znajdziesz
 

Sipalek

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 15, 2007
Posty
2
Ja Ci polecam na poczatek Turbo Pascala potem Pascala a na koniec Delphi. Potem nauka innych jezykow zajmnie Ci chwile!
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Re: hmm

Originally posted by AT
no właśnie tam tez byłem ale nigdzie nie pisze jakiego języka się nauczyć czy c++ czy php czy czego

Spróbuj sobie najpierw HTMLa przyda Ci się napewno i będzie Ci łatwiej uczyć się innych programów. Tutaj masz świetny darmowy kurs (HTML, XHTML, CSS, itp).
Następnie radzę Ci ucz się Delphi szybko będziesz miał reakcje swojej nauki. Łatwo się pisze to co chce. A na to polecę Ci bardziej to tu znajdziesz wszystko nie musisz nigdzie szukać.

Pozdrawiam.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
co ma wspolnego język webmastera do programowania w Delphi?

Pascal : najpierw, potem przejdz sobie do Delphi, jest to tzw. object Pascal, wiec bazuje na Pascalu
smile.gif
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by B33RK4
co ma wspolnego język webmastera do programowania w Delphi?

Pascal : najpierw, potem przejdz sobie do Delphi, jest to tzw. object Pascal, wiec bazuje na Pascalu
smile.gif

HTML i tak się przyda.

Ja tak zacząłęm tylko jeszcze wziąłem C++ zamiast delphi. Teraz przejde chyba na delphi.
 
Do góry Bottom