Zhackowane wifi i telefon z androidem.

dawid56

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2023
Posty
2
Witam.Piszę w sprawie prawdopodobnie zhakowanego telefonu z androidem i sieci wifi.Jakiś czas temu zauważyłem , że na routerze wifi w miejscu "wlan" ikonka miga więc postanowiłem to sprawdzić i dowiedziałem się , że wtedy ktoś ma dostęp do mojego internetu.Na komputerze znalazłem jakiś wirus i pisało , że dzięki niemu ktoś ma dostęp do mojego komputera.Jeśli chodzi o telefon komórkowy to nieraz same filmiki się zatrzymują,rozładowuje się szybko bateria i coś tam jeszcze nie pamiętam.Na aplikacji youtube w telefonie gdy przeglądam to jak jest awatar profilu to tak jakby się potraja gdy przesuwam filmiki w sensie , że pod ikoną robią się jeszcze dwie ikony.Wpisywałem jakieś krótki kody w klawiaturze i pisało , że rozmowy są nieprzekierowane czyli nikt mnie nie podsłuchuje.Zmieniłem telefon na nowy na którym nie logowałem się na wifi ani nikt nie znał kodu "imei" czyli chyba nie miał możliwości zhakować mi nowy telefon.Czy jest możliwością , że jak się zalogowałem na konto google do którego najprawdopodobniej haker miał hasło to przy logowaniu mi zhakował nowy telefon ? Jak mogę się dowiedzieć czy ktoś ma dostęp do mojego telefonu ? Dziękuje i pozdrawiam.
 

admin

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 28, 2021
Posty
2
W Gmailu na dole po prawej masz link do ostatnich aktywnosci - sprawdz czy nie ma tam podejrzanych IP.

Telefon zresetuj do ustawien fabrycznych, to samo router.

Komputer sformatuj.

Istnieje mozliwosc, ze wlamywacz podmienil oprogramowanie routera jesli byl podatny, wtedy reset nie pomoze. Profilaktycznie jesli router nie byl drogi proponuje nabyc nowy.

O telefon bym sie nie martwil, bardzo mala szansa ze ktos ci go schackuje, chyba ze rootujesz i instalujesz dziwne aplikacje.
 

dawid56

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2023
Posty
2
Możliwe , że gdy ktoś mi wysłał link np.do piosenki na youtube to był on zhackowany , a ja w niego wszedłem i nawet nie wiedziałem nic , bo tego nie widać.Jeśli chodzi o gmail to nie mam go.Można jakoś inaczej sprawdzić czy występują podejrzane ip ? Zapomniałem dodać , że mieszkam na podkarpaciu , a jak wyszukuję coś w google i zjezdzam na sam dół to mam województwo śląskie , a pamiętam też kiedyś było małopolskie i jeszczcze inne.
 

admin

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 28, 2021
Posty
2
Jesli z tego linku nic nie pobierales to raczej jestes bezpieczny
 
Do góry Bottom